• Головна
  • Новини
  • Традиційна благодійна акція «Допомога українській армії»

Новини

Мова як ознака культурної приналежності

     21 лютого – міжнародний день рідної мови, день, який відзначають в Україні щороку з 2000 р. Наша мова пройшла  нелегкий шлях. Однак попри всі перешкоди для 45 мільйонів носіїв української мови в світі вона була і є рідною, є  мовою їх дідів, батьків і буде мовою їх дітей. В БЕГК БДПУ в цей день проведено ряд заходів й конкурсів, а саме -  круглий стіл «Мова калинова». Викладачі й майстри в/н наголосили, що 21 лютого - один із тих днів, коли кожен має  змогу відчути себе частиною свого великого народу, посіяти в своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови.  Калейдоскоп віршів про мову різних поетів різних епох зазвучав від учнів груп 1 і 2 курсів.    

   Викладачі української мови  та літератури БЕГК БДПУ Галина Іванченко і Майя Варьєва, усвідомлюючи, що нинішньому поколінню ще довго доведеться відроджувати велич і багатство рідної мови, оптимістично прогнозують, що молодь усвідомлює  державотворчу роль мови, й вірять, що вона не зникне ніколи. Учні й викладачі впевнені, що мовна різноманітність –  унікальна річ, і втрата кожної мови збіднює наш світ.

     Друзі! Вітаємо вас із Міжнародним днем рідної мови. Не забувайте свого коріння, плекайте рідне слово, поважайте мовні  традиції країни, в якій ви живете, незалежно від вашої національної ідентичності, будьте патріотами – почніть говорити,  думати й писати українською, і нехай вам сняться сни українською мовою!