Новини

     Цьогоріч виповнюється 150 років від дня народження геніальної жінки, великої поетеси, культурної та суспільної діячки, перекладачки – Лариси Петрівни Косач – Квітки (Лесі Українки). Постать письменниці настільки важлива для української літератури та історії, що 2021 рік проходить під знаком 150- річного ювілею з дня її народження.
    Її життя схоже на клаптики різнокольорового скла: новоград-волинський, київський, італійський, єгипетський, тбіліський, кутаїський, телавський, сурамський. Така собі яскрава мозаїка. Такі пазли різняться географічно та духовно, але всі вони скріплені ниткою одного життя.
    Прагнення краси і гідности, чистоти і висоти Леся реалізовувала не тільки в Україні, а й у Грузії, країні яка повернула жагу до життя. А коли воно добігло кінця, першою заплакала над її домовиною.
    Головне, що потрібно пам’ятати про Лесю Українку,- вона писала драми. Драми про жінок і з жіночої точки зору – «Лісова пісня», «Одержима», «Кассандра», «Камінний господар» … Ці твори в різні часи, різними поколіннями відкриваються новими смислами, а це ознака класики, вічності.
    Здобувачі освіти БЕГК БДПУ, майстри в/н, викладачі протягом січня-лютого шукали маловідомі факти з життя і творчості Лесі Косач, проводили виховні години «Про невідому Лесю Українку», брали участь у поетичному флешмобі «Лесі – 150!»
    Студент групи ФВ-5 Григор’єв Ігор взяв участь у всеукраїнській науково-практичній конференції «Леся Українка у вимірах національної і світової культур» і переклав англійською мовою вірш Лесі Українки «Сім струн».
    Студентка групи КК-41 Кириченко Адель підготувала виставку малюнків до творів Лесі Українки.
    Студенти групи ФВ-4 склали й розгадали кросворд «Що потрібно знати про Лесю Українку, щоб розуміти її творчість».
    Ніхто не залишився осторонь. Так нас об’єднала Дочка Прометея.