Новини

 

     Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного  етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і  пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

      Такою була тема зустрічі голови Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка в м. Бердянську Войніковоі Ольги й  викладачки-волонтерки Ганзини Віталіни зі здобувачами освіти БЕГК БДПУ 21 лютого, Міжнародний день рідної мови. 

 

Мова як ознака культурної приналежності

     21 лютого – міжнародний день рідної мови, день, який відзначають в Україні щороку з 2000 р. Наша мова пройшла  нелегкий шлях. Однак попри всі перешкоди для 45 мільйонів носіїв української мови в світі вона була і є рідною, є  мовою їх дідів, батьків і буде мовою їх дітей. В БЕГК БДПУ в цей день проведено ряд заходів й конкурсів, а саме -  круглий стіл «Мова калинова». Викладачі й майстри в/н наголосили, що 21 лютого - один із тих днів, коли кожен має  змогу відчути себе частиною свого великого народу, посіяти в своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови.  Калейдоскоп віршів про мову різних поетів різних епох зазвучав від учнів груп 1 і 2 курсів.    

   Викладачі української мови  та літератури БЕГК БДПУ Галина Іванченко і Майя Варьєва, усвідомлюючи, що нинішньому поколінню ще довго доведеться відроджувати велич і багатство рідної мови, оптимістично прогнозують, що молодь усвідомлює  державотворчу роль мови, й вірять, що вона не зникне ніколи. Учні й викладачі впевнені, що мовна різноманітність –  унікальна річ, і втрата кожної мови збіднює наш світ.

     Друзі! Вітаємо вас із Міжнародним днем рідної мови. Не забувайте свого коріння, плекайте рідне слово, поважайте мовні  традиції країни, в якій ви живете, незалежно від вашої національної ідентичності, будьте патріотами – почніть говорити,  думати й писати українською, і нехай вам сняться сни українською мовою!

 

 

Вшанування подвигу учасників Революції Гідності

Вони не спали дні і ночі

Вони в шоломах проти куль стояли.

Їх не питали хочуть чи не хочуть,

Вони самі пішли й Майдан обороняли.

Вони кололи голіруч бруківку,

Вони кидали «Молотова» в ворогів.

Вони покинули свою домівку

Й боротись вирішили до останніх днів.

Вони стояли ледве на ногах

І в них стріляли з автоматів.

Та все ж, вони тримали бити у руках.

Вони – це образ справжніх воїнів, солдатів.

 

     20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11  лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”.  Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них  віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у  березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське  майбутнє України.

 

19 лютого відзначається річниця затвердження тризуба як державного символу України.

  19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України,  визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України.

      19 лютого 2022 року 30-а річниця встановлення  державного символу.

    Тризуб — один із найдавніших гербів. За часів Київської Русі його карбували Святослав Хоробрий, Володимир   Великий і  Ярослав Мудрий. Згодом тризуб став символом боротьби за нашу свободу.

    Тризубу понад 1000 років, але попри це дизайнери з усього світу відзначають його стильний та актуальний вигляд. Тож  не дивно, що тризуб є одним із головних символів України — сучасної, але з великою історією.

     Відповідно до указу президента України Володимира Зеленського, 16 лютого оголошено Днем єднання українців. Вітаємо зі святом. Слава Україні!